psycholog radom

Czy terapia jest dla mnie? Rozważania przed zapisaniem się na sesje psychologiczne.

Wielu z nas zastanawia się, czy terapia jest odpowiedzią na problemy, z którymi się borykamy. Często pacjenci stawiają sobie to pytanie przed zapisaniem się na sesje psychologiczne. W tym poście omówimy jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się pacjenci – poczucie przytłaczającej, długotrwałej bezradności i smutku.

Co to jest?

Poczucie przytłaczającej, długotrwałej bezradności i smutku to stan, w którym czujemy się bezsilni i smutni przez dłuższy czas. Może to być wynikiem różnych czynników, takich jak problemy w pracy, w domu, problemy zdrowotne, czy też trudności w relacjach z innymi ludźmi.

Jakie są możliwe rozwiązania?

Pierwszym krokiem w rozwiązaniu tego problemu jest zrozumienie, że nie jesteś sam. Wielu ludzi doświadcza podobnych uczuć i szuka pomocy u specjalistów. Terapia może pomóc Ci zrozumieć źródło Twojego smutku i bezradności, a także nauczyć Cię strategii radzenia sobie z tymi uczuciami.
Terapeuta może pomóc Ci zobaczyć swoją sytuację i uczucia z innej perspektywy, co może ułatwić zmianę. Proces terapeutyczny może obejmować różne etapy, takie jak eksploracja wyzwań, z jakimi się borykasz, a następnie pomoc w rozwiązaniu trudności rozwojowych i sytuacyjnych.
Pamiętaj, że terapia to proces, który wymaga czasu. Nie ma szybkich rozwiązań, ale z czasem możesz zauważyć poprawę swojego samopoczucia i jakości życia.

Podsumowanie

Jeśli zmagasz się z poczuciem przytłaczającej, długotrwałej bezradności i smutku, pamiętaj, że nie jesteś sam. Terapia może być skutecznym narzędziem, które pomoże Ci zrozumieć i poradzić sobie z tymi uczuciami. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skonsultuj się z profesjonalistą ds. zdrowia psychicznego.

Pamiętaj, że zawsze jest pomoc. Nie wahaj się jej szukać. 

Jestem doświadczonym psychologiem i terapeutą. Jeśli szukasz terapii w Radomiu skontaktuj się ze mną, razem postaramy się otworzyć przed Tobą nowe spojrzenie na Twoje dzisiejsze wątpliwości. Prowadzę również zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne w fundacji 3 Sfery w Radomiu. 

anna-kobrzycka-round-image

Absolwentka Szkoły Specjalistów Psychoterapii Uzależnień – Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji Brok, Studium Terapii Uzależnień – Polsko Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień „Błękitny Krzyż” w Jaworzu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie oraz po przeżytej traumie jak i z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Pracowała przez 15 lat w SWPZZPOZ w Radomiu, ul. Krychnowicka 1 jako specjalista w Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu, pełniła obowiązki kierownika w Poradni Terapii Uzależnień ul. Reja 30 w Radomiu. Posiada także doświadczenie pracy w Domu Pomocy Społecznej jako psycholog. Współpracowała z MOPS Pionki i MOPS Przytyk gdzie prowadziła szereg zajęć z osobami współuzależnionymi i osobami doświadczającymi przemocy. Pracuje w Poradni Terapii Uzależnień przy Ośrodku Zdrowia w Załazach gm. Przyłęk. Prowadzi Prywatny Gabinet Psychologiczny pracując z młodzieżą i osobami dorosłymi (nerwice, depresja, lęki oraz wsparcie w trudnościach wychowawczych). W Fundacji 3 Sfery pełni funkcję Prezesa Zarządu

Anna Kobrzycka

magister psychologii, pedagogiki resocjalizacji i profilaktyki społecznej, terapeuta uzależnień
Scroll to Top